Bardzo trudny motyl do sfotografowania, przynajmniej dla mnie. Wiecznie w ruchu. Większość prób zbliżenia się do niego, kończyła się natychmiastową ucieczką motyla. nawet jeśli jakimś cudem udało się mi go podejść na tyle blisko, że byłem w stanie próbować zrobić zdjęcie to kręcił się niemiłosiernie, uniemożliwiając jakiekolwiek sensowne ustawienie kadru czy złapanie ostrości.

Argynnis paphia - Dostojka malinowiec
Argynnis paphia – Dostojka malinowiec

Pamiętam, że tego dnia, kiedy robiłem zdjęcie poniżej, było bardzo, ale to bardzo gorąco. Dogorywałem w cieniu nad wodą, gdy zobaczyłem tę parkę w trawie. Stoczyłem ze sobą wewnętrzną walkę i powlokłem się do pokoju po aparat. Gdy wróciłem przeniosły się na krzak i to dość wysoko. Nie miałem już siły wracać po statyw, poza tym obawiałem się, że mi uciekną. Ostre światło również nie pomogło.

Argynnis paphia – Dostojka malinowiec

I jeszcze trzy ujęcia:

Jedna odpowiedź do “Dostojka malinowiec”

  1. Aha, faktycznie okropny z malinowca panikarz i wiercipięta. Spotkałam go ostatnio na bielańskiej łące, zajęty był głównie przeganianiem konkurenta ze swojego terenu i udało mi się strzelić tylko jedną fotkę na dużym zoomie, jak na chwilę przysiadł.

Leave a Reply